You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
250 TL üstü alışverişlerde kargo bedava

Karadeniz Yöresel Ürünleri

  • Alışveriş sepetiniz boş!

Organik Yulaf Unu 1kg

  • Ürün Kodu: 90022
  • Stok Durumu: Stokda yok

20,00 TL

Organik Yulaf Unu

Bitkisel protein içerdiği bilinen yulaf unu her zaman diğer unlara göre çok daha fazla tercih edilmesi gerekmektedir. Son zamanlarda metabolik rahatsızlıkların artması ile birlikte uzmanlar büyük araştırmalar sonrasında bazı un çeşitlerinden üretilen ekmeklerin insan sağlığına çok büyük faydası olduğunu kanıtlamışlardır, organik yulaf unu da bu un türlerinin başında gelmektedir. Sindirimi diğer unlara göre çok daha kolay olan organik yulaf unu ile yapılan ekmekler, kahvaltılarda, öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde rahatlıkla tüketilebilir. Organik yulaf unundan ev ortamında da ekmek rahat bir şekilde ev fırınlarında üretilmektedir. İsteyen kişiler organik yulaf unu ile birlikte yapılmış ekmekler içerisine ekşi maya ekleyebilirler.

Organik yulaf unu içermiş olduğu yüksek oranda proteinin yanı sıra bir çok mineral, B grubu vitaminler ve lipid içermektedir. Bu da organik yulaf ununu daha sağlıklı bir hale getirir. Yulaf unu daha çok diyabet hastaları, kolesterol yüksekliği olan kişiler ve kalp hastaları tarafından tüketilmesi gereken bir üründür. Organik yulaf ekmeğini hazır almak yerine bu rahatsızlıklardan muzdarip olan kişilere uzmanlar tarafından ekmeklerini kendileri yapmaları tavsiye edilmektedir. Peki, organik yulaf ekmeğinin faydaları nelerdir?

Organik Yulaf Ununun Faydaları

Organik yulaf unundan üretilmiş olan ekmekler enerji verme etkisine sahiptir. Her yaştan kişi tarafından tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilen organik yulaf ekmeği kahvaltılarda, akşam yemeklerinde ve öğle yemeklerinde rahatlıkla tüketilebilir.

Diyabet hastalarının tüketmesi gereken unlardan birisi olan yulaf unu daha uzun süre tok tutmaya yönelik etkileri ile bilinmektedir. Tok tutma özelliğinin yanı sıra sindirimi de kolay olan organik yulaf ekmeği diyabet hastalarının şeker seviyesini hızlı bir şekilde yükseltmediğinden dolayı tercih edilmesi gereklidir.

Konsantrasyonu yükseltici etkisi ile bilinen bu un, küçük çocuklarda ve yaşı ilerlemiş kişilerde konsantrasyon güçlüğü için kullanılması gerekir. Odaklanma sorunu olan kişilerde de yulaf ekmeği sürekli olarak tüketilmeye dikkat edildiğinde odaklanma sorunun bir müddet sonra ortadan kalktığı gözlemlenebilir.

Spor yapan kişiler daha uzun süre spor yapabilmeleri için yulaf unundan üretilmiş olan ekmek tüketimine dikkat etmeleri gerekir. Enerji verme etkisi ile yulaf ekmeği uzun süre spor yapan kişilerin yorulmadan spor yapmaları destekleyebilir. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: organik-yulaf-unu