You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
250 TL üstü alışverişlerde kargo bedava

Karadeniz Yöresel Ürünleri

  • Alışveriş sepetiniz boş!

Organik Yulaf Kepeği 500gr

  • Ürün Kodu: 90021
  • Stok Durumu: Stokda yok

15,00 TL

Organik Yulaf Kepeği

Bağışıklık sistemini korumak, sağlıklı bir yaşama kavuşmak için organik yulaf kepeği tüm uzmanlarca mutlaka tüketilmesi gereken besinler arasında sayılmaktadır. Yulaf kepeği içeriğinde; kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum, sodyum, manganez, bakır, tiamin, riboflavin, nisain, folat ve B6 vitaminleri barındırmaktadır. Doğal bir gıda olan organik yulaf kepeği hiçbir yan etki barındırmamaktadır. Tok tutma özelliği ile diyetisyen hekimler tarafından hastalarına reçete edilen bu besin direnç verici ve sağlığı koruyucu bir etkiye de sahiptir. Organik yulaf kepeğinin insan sağlığına diğer faydaları nelerdir?

Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur; yulaf kepeğinin içeriğinde yer almakta olan betaglukan vücuda giren şekerin emilimini yavaşlatarak kan şekerinin düzenli bir şekilde dengelenmesini sağlar. diğer besinler gibi hızlı bir yükselmeye neden olmayan yulaf kepeği uzun süre tok tutma özelliğine sahip olduğu için insülin direnci için de mükemmel bir gıdadır.

Kötü kolesterolü düşürücü etkiye sahiptir; betaglukan değeri yüksek bir besin olan yulaf kepeği, midede jel şekline dönüşerek çözülmektedir. Bu jelsi yapı, mide ve ince bağırsakta safra asidini bağlayarak dışkı yolu ile atılır. Karaciğer ve safrayı koruduğu için yulaf kepeği kolesterol seviyesini yükseltmeden vücuttan atılımı sağlanır.

Sindirim sistemini düzenleme etkisi vardır; organik yulaf kepeğinin içinde bulunan doğal lifler sayesinde sindirim sisteminin fonksiyonlarının rahatlamasına destek olur. Hazmı kolaylaştırıcı etkisi de bulunan yulaf kepeği, şişkinlik ve kabızlığı da ortadan kaldırıcı bir etkiye sahiptir. Bu özelliği ile tüm zayıflama diyet listelerinde mutlaka diyetisyenler tarafından reçete edilir.

Kas ve kemikleri güçlendirmede büyük rol oynar; mineral ve vitamin yönünden oldukça değeri yüksek bir besin olan organik yulaf kepeği kemiklerin ve kasların güçlenmesini sağlayabilir. Spor yapanların başlıca yemeği olarak görülen yulaf kepeği çocuklarda da boy uzamasına yardımcı bir besindir. Yaşı ilerlemiş kişilerde ise yulaf kepeği kemik erimesine karşı kullanılmaktadır.

Saç ve cilt üzerinde etkilidir; saç dökülmesi, saç beyazlaması, saçların sağlıksız uzayarak kırıkların oluşması sorunlarına büyük ölçüde içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde destek olan yulaf kepeği, kısa süreli kullanımlarda bile cilt ve saçta etkisini göstermektedir.

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: organik-yulaf-kepegi