You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Karadeniz Yöresel Ürünleri

  • Alışveriş sepetiniz boş!

Organik Tam Buğday Unu 1kg

  • Ürün Kodu: 90018
  • Stok Durumu: Stokda yok

20,00 TL

Organik Tam Buğday Unu

Temel gıdalar arasında yer alan buğday ve buğday ürünleri ülkemizde bir hayli fazla tüketilmektedir. Çok tüketilmesi itibari ile de uzmanlar tarafından faydası ve zararları araştırılmaya başlanmıştır. Obezitenin ve diyabet hastalığının son zamanlarda neredeyse her yaşta kişide görülmeye başlaması uzmanların organik tam buğday unu ile yapılmış olan ürünleri tavsiye etmelerine neden olmaktadır.

Ülkemizde üretilen ekmeklerin büyük bir çoğunluğu buğday ekmeğinden üretilmektedir. Peki; tam buğday unundan yapılan ekmek ile buğday unundan yapılan ekmeğin farkı nedir? Neden uzmanlar organik tam buğday unu ile yapılan ekmekleri tavsiye ederler?

Buğdayın en dışında kabuğu yani kepek, iç kısmında özü yani ruşeymi bulunmaktadır. Genellikle buğday unu içeriğinde ruşeym ve kepek bulunmamaktadır. Organik tam buğday içeriğinde ise buğdayda bulunan tüm katkılar bulunur. Yani tam buğday unu içeriğinde ruşeym ve kepek katkısı da bulunmaktadır. Ve sade buğday ununa göre bu karışımlar ile birlikte çok daha sağlıklı duruma getirilir ve bu buğdaydan üretilen ekmek de diğer ekmek türlerine göre çok daha sağlıklıdır.

Organik Tam Buğday Ekmeğinin Faydaları

Diyetisyenler tarafından tüm zayıflama diyet listelerinde mutlaka reçete edilen bu ekmek türünün insan sağlığına oldukça yüksek oranda faydası bulunmaktadır. Organik tam buğday ekmeği organik tam buğday unu ile birlikte ev ortamında da üretilebilmektedir. Son zamanlarda üretilen ekmek makinelerinde yapılabilen organik tam buğday ekmeği ev fırınlarında da rahatlıkla yapılabilir. Bu ekmek türünde ekşi maya kullanmak sağlık açısından çok daha iyi bir fayda sağlayabilir. Peki, organik tam buğday ekmeğinin faydaları nelerdir?

Diyabet rahatsızlığından muzdarip olan kişiler mutlaka organik tam buğday ekmeği tüketmeleri gerekir. Bunun nedeni diğer buğday ekmeklerine göre organik tam buğday ekmeği vücutta şeker seviyesini daha ağır bir şekilde yükseltir ve daha uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir.

Metabolizmayı çalıştırdığı uzmanlarca kanıtlanan organik tam buğday ekmeği diyet listelerinde mutlaka bulunması gereken bir ekmek türüdür. Kısıtlı bir şekilde tüketilmesine rağmen bu ekmek türünün uzun süre tok tutma özelliği zayıflamaya yönelik etkilerini artırmaktadır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: organik-tam-bugday-unu