You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Karadeniz Yöresel Ürünleri

  • Alışveriş sepetiniz boş!

Organik Siyez Unu 1kg

  • Ürün Kodu: 90017
  • Stok Durumu: Stokda yok

20,00 TL

Organik Siyez Unu

Son zamanlarda sağlıkla ilgili sorunların sürekli olarak obeziteden ortaya çıktığına uzmanlar tarafından karar verilmiş ve bazı değerli gıdalar uzmanlar tarafından hastalarına reçete edilmeye başlanmıştır. Organik siyez unu da uzmanların tavsiye etmiş olduğu gıdalar arasındadır. Bu undan üretilen tüm ekmekler sağlık açısından diğer unlara göre çok daha değerlidir. Diğer buğday türlerine göre siyez buğdayı iklim şartlarına çok daha fazla dayanarak ürün alınabiliyor. Un çeşitlerinden siyez ununu sağlıklı hale getiren durum ise bu unun buğdayının taş değirmenlerde öğütülerek un haline getirilmesi.

Kurak ve fakir toprakta oluşması ile ünlü olan siyez buğdayı, diğer buğday türüne göre çok daha fazla sarı lutein oranına sahiptir. Daha düşük glisemik indekse sahip olması bu undan yapılan ekmeklerin tüketildiğinde vücuttan daha kısa bir sürede atıldığını göstermektedir. Organik siyez unu ile yapılan ekmeğin insan sağlığına sayılamayacak kadar faydası bulunmaktadır. Siyez buğdayından üretilen ekmeğin insan sağlığına faydaları nelerdir?

Organik Siyez Unu Faydaları

Organik siyez buğdayı ile yapılmış olan ekmeklerin içeriğinde protein olduğundan dolayı metabolizmayı hızlandırma etkisi bulunmaktadır. Bu özelliği ile siyez unu ekmeği tüketerek diyet yapanlar hızlı bir şekilde kilo verebilir.

Diyabet hastalığı son zamanlarda yaş aralıkları azalarak neredeyse her yaşta kişide görülmeye başlayan bir hastalık haline gelmiştir. Siyez buğdayından yapılan ekmeklerin glisemik indeksi düşük olduğu için kan şekerini stabil tutar ve kişinin diyabet rahatsızlığında sürekli yükselen şeker seviyesinin ayarlanmasını sağlar.

Bağırsakları daha iyi çalıştırma özelliği ile uzmanlar tarafından tavsiye edilen sayılı gıdalardan birisidir. Yüksek lif ve posa içerdiği için bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı olur.

Kolesterol seviyesi yüksekliği kan damarlarında oluşan yağın habercisidir. Bu rahatsızlık gıda alma alışkanlıklarının yanlış olmasından gelişmektedir. Kolesterol yüksekliğine engel olmak için tüketilen diğer ekmeklerin yerine siyez unundan imal edilmiş ekmeklerin tüketilmesi uygundur.

Yüksek vitamin değeri ile siyez unu ekmeği vitamin eksikliklerine de iyi gelmektedir. Siyez ununda özellikle folik asit ve B vitamini grubu vitamin türleri bolca bulunmaktadır. Düzenli tüketildiğinde vitamin eksikliklerini ortadan kaldırabilir. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: organik-siyez-unu