You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Karadeniz Yöresel Ürünleri

  • Alışveriş sepetiniz boş!

Organik Nohut 750gr

  • Ürün Kodu: 90016
  • Stok Durumu: Stokda yok

20,00 TL

Organik Nohut

Fosfat, fosfor, nişasta, azot, kalsiyum, magnzeyum, potasyum, demir, B vitaminleri ve protein açısından zengin bir besin olan organik nohut insan sağlığına birçok fayda sağlamaktadır. Türk mutfağının vazgeçilmez besinlerinden birisi olan nohut zihinsel yorgunluğu gidermede ve B12 vitamin eksikliği gidermede büyük bir etki sağlamaktadır. A vitamini, C vitamini, B6 vitamini, E vitamini ve B12 vitamini açısından çok zengin olan bu besin, karoten açısından da zengindir.

Cilt maskelerinde de kullanılan organik nohut cilt üzerinde bulunan birçok zedelenmeye iyi gelmektedir. Besin olarak tüketildiğinde de nohut cildin daha parlak görünmesini sağlayabilmektedir. İnsan sağlığına çok büyük faydaları bulunan nohut, en az haftada bir kez olmak üzere tüketilmesi gerekir. Nohut haşlanarak da tüketilebilen bir besin olarak tok tutma özelliği oldukça yüksektir. Peki; organik nohutun faydaları nelerdir?

Açlık hissini bastırır; kilo vermek isteyenlerin en büyük sorunu çok sık acıkmaları ve besine ihtiyaç duymalarıdır. Nohut haşlanarak tüketildiğinde açlık hissini hızlı bir şekilde bastıran sayılı gıdalar arasındadır. Organik nohut haşlama yapılarak tüketildiğinde diyet yapan kişilerin uzun süre tok kalmasını sağlayarak kilo vermelerini kolaylaştırır.

Kolesterol seviyesini dengeler; kolesterol yüksekliği tehlikeli bir rahatsızlıktır. Önceleri çok fazla belirti vermese de sonraki süreçlerde kalp damar hastalıklarına neden olabilir. Kolesterol yüksekliğini dengeleyen sayılı besinlerden birisi olan organik nohut düzenli olarak tüketildiğinde vücut yağ oranı hızlı bir şekilde kaybolarak kolesterol yüksekliğinin tedavi olduğu görülebilir.

Bağışıklık sistemini korumaya yardımcı; organik nohut bağışıklık hususunda da oldukça destek bir besindir. Her yaştan kişinin rahatlıkla tüketebileceği bir gıda olan nohut organik formda kullanıldığında bağırsak ve mide gazı yapma etkisi de ortadan kalkmaktadır. Çocuklarda bağışıklık sistemini korumak ve kış hastalıklarından korunmak için okul süreçlerinde haftada iki kez tüketilmesi tavsiye edilir.

Beyin sağlığını korumaya yönelik etkileri; alzheimer, demans ve Parkinson gibi hastalıkların bir kısmı strese ve depresyona bağlı olarak görülse de bir kısmı besin değeri azlığından oluşmaktadır. organik nohut yaşı ilerlemiş kişileri demans, Parkinson ve alzheimer gibi yaşlılık hastalıklarından koruma özelliğine sahiptir. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: organik-nohut