Organik Buğday Unu 1kg


  • Ürün Kodu: 90012
  • Stok Durumu: Stokda Var
  • 20,00TLOrganik Buğday Unu

Organik buğday unu, karbonhidrat, esansiyel aminoasitleri, lif, yağ, B E ve vitaminleri, potasyum, silisyum, kalsiyum, magnezyum ve fosfor barındırmaktadır. Beslenmek için en değerli öğeleri yüksek oranda içerir. Organik bir metod ile yetiştirildiği için, böcek ilacı, tarım ilacı ve ağır metaller içermez. Tam bir sağlık deposu olan organik buğday unundan ekmek, poğaça, kek ve bir çok çeşitte hamur işi ev ortamında yapılabilmektedir. Organik buğday unu buğday tanelerinin öğütülmesi esnasında buğday ile alakalı hiçbir öğenin içinden alınmaması ile birlikte oluşmaktadır. Sağlıklı beslenmek için her zaman buğdayın içinde bulunan taneli tahıllara da ihtiyaç duyulmaktadır.

Son zamanlarda tüm uzmanlar birleşerek ekmek tüketiminde organik buğday unu ile yapılan ekmeklerin tüketilmesini tavsiye etmektedirler. Bu ekmek sindirim sistemini rahatlatan, diyabet hastalarının şeker oranını hızlı şekilde çıkartmayan, konsantrasyonu güçlendiren ve zihni güçlendiren bir yapıya sahiptir. Diğer buğday ekmeklerinden çok daha fazla besleyici olan organik buğday unu ile üretilmiş ekmek ölçüsünde tüketildiğinde kilo vermeye de yardımcı olur.

Organik Buğday Unu Faydaları Nelerdir?

·         Organik buğday unu ile yapılmış olan ekmek tüketimi kalp hastalıkları riskini ortalama olarak bakıldığında oranında %25 düşürür.

·         Diyabet hastalığı çağımızda en sık rastlanan rahatsızlıklardan birisidir. Diyabet hastalığının uzmanlara göre öncelikli nedeni besin tüketimleridir. Organik buğday unu ile üretilen organik buğday ekmeği diyabete yakalanma riskini ortalama %30 kadar düşürmektedir.

·         Sindirimi kolaylaştırdığı görülen organik buğday ekmeği mide ve bağırsakları rahatlatır. Bağırsak hareketlerinin hızlanmasını sağlar.

·         Sindirimi kolaylaştırır ve hazmı diğer ekmeklere göre çok daha kolaydır. Bu nedenden dolayı diyet listelerinde uzman diyetisyenler kilo vermeye yardımcı olarak organik buğday ekmeğini tavsiye ederler.

·         Felç hastalıkları genellikle metabolik hastalıklar olan yüksek tansiyon, diyabet hastalığı ve yüksek kolesterol nedeni ile oluşmaktadır. Bu rahatsızlıkları engelleyici etkisi olan organik buğday unu felç riskini %30 oranında düşürmektedir.

·         Astım hastalığının bir türü mide ve bağırsak sisteminde oluşan rahatsızlıklardan oluşmaktadır. Organik buğday unu ile üretilmiş olan ürünler astım hastalığı riskini azaltır.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: organik-bugday-unu