Organik Buğday Ruşeymi 500gr


  • Ürün Kodu: 99001
  • Stok Durumu: Stokda Var
  • 15,00TLOrganik Buğday Ruşeymi

Ruşeym, buğday tohumu olarak bilinen ve buğdayda tohumun filizlenmesini sağlayan bölümdür. Organik buğday ruşeymi içeriğinde bol mineral ve vitamin bulunmaktadır. İnsan sağlığı açısından oldukça faydalı olan organik ruşeymi içeriğinde diyet lifi, karbonhidrat, demir, magnezyum, nisain, tiamin, pantotenik, , protein, selenyum, vitamin B6 ve çinko bulunmaktadır.

Yüksek miktarda antioksidan içeren bir besin olan organik buğday ruşeymi içeriğinde anti-aging de bulunur. İçerdiği antioksidan sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek tüketenlerin hastalıklara yakalanmasına engel olur. Buğday özü olarak bilinen ruşeymden son zamanlarda türlü ekmekler, pasta ve bisküviler yapılmaktadır.

Kolesterol: Günümüzde kolesterol yüksekliği yaygın olarak görülen rahatsızlıklar arasındadır. Kalp damar hastalıklarına neden olan kolesterol yüksekliği gıda tüketiminde tüketilen gıdaların kalori değerlerine ve vitamin değerlerine dikkat edilerek tüketildiğinde önüne geçilebilir bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Kolesterol rahatsızlığı olan kişiler organik buğday ruşeyminden üretilmiş olan ekmekleri tükettiklerinde kolesterol seviyelerinin gittikçe düştüğünü görebilir.

Diyabet: Diyabet hastalığı çağımızda oldukça fazla görülen rahatsızlıklardan birisidir. Diyabet rahatsızlığının iki türü bulunmaktadır. Tip bir diyabet ve tip iki diyabet olarak diyabet türleri farklılık gösterir. Tip iki diyabet tedavi edilebilir nitelikte bir hastalıktır. Bu hastalıkta aynı kolesterol seviyesi yüksekliğinde olduğu gibi kişi tüketilen gıdaların gramajlarına, besin değerine ve kalorisine dikkat ederek diyabet hastalığından korunur veya kurtulabilir. Ruşeym tüketimi diyabet hastaları tarafından mutlaka yapılmalıdır.

Mide Hastalıkları: Mide hastalıkları birkaç çeşide ayrılır türdedir. Bazı mide rahatsızlıkları ağrı yaparken, bazıları ise sindirim zorluğu, hazımsızlık, mide bulantısı ve mide yanması gibi rahatsızlıklar yapmaktadır. Mide hastalıklarında tedavi sistemi içinde organik buğday ruşeymi tüketmenin önemi büyüktür. Ekmek tüketiminde ruşeymli ekmek tüketildiğinde mide öz suyunu hızlı bir şekilde tedavi ederek kişi mide ağrısı ve mide bulantısı hissetmeden tedavisine devam edebilir.

Obezite: Obez olan kişilerin genellikle beyaz undan yapılan ekmek tükettikleri ve hamur işlerine düşkün oldukları görülmektedir. Ruşeym unundan yapılan ekmek kalori değeri az ve hazmı çok daha diğer ekmeklere nazaran kolay bir ekmek türüdür. Diyetisyenler tarafından diyet listelerinde ruşeymli ekmek sindirimi kolay olduğu için reçete edilmektedir. 

Yorum Yap

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: organik, organik-bugday-ruseymi